Планы работы Ассоциации на 2016-2017 гг.

ПЛАН РОБОТИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРІОРИТЕТНИХ ПРОЕКТІВ НА 2017-2018рр.

Напрямок: платіжна безпека та фінансова грамотність

 

1 ціль. Платіжна безпека

 • Поліпшення кримінального законодавства України й приведення його у відповідність світовим стандартам і актуальним видам злочинів із платіжними інструментами. Сприяння прийняттю законопроекту №5361-д шляхом реалізації плану GR та CC.

2 ціль. Фінансова грамотність

 • Для підвищення доходів емітентів карток шляхом забезпечення впевненості клієнтів у надійності платіжних інструментів та сервісів посилити та поліпшити інформування клієнтів, як під час одержання картки, так і протягом її життєвого циклу: соціологічні дослідження, створення та передача для безкоштовного застосування для комунікацій членів ЄМА з клієнтами анімаційних інфографік, банерів тощо.
 • Інформування громадян України шляхом Digital communications про ефективні способи ідентифікації дій шахраїв й методах захисту, з особливою увагою на соціальний інжиніринг та використання Digital каналів УБК Національної Поліції та ЄМА.
 • Інформування громадян України шляхом Digital communications про платіжні інструменти та сервіси, з особливою увагою на зручність, вигідність та соціальний складову #cashless розрахунків та використанням Digital каналів членів ЄМА та ЄМА.

3 ціль.Удосконалення систем оперативного одержання, перевірки інформації, розслідування правоохоронними органами про злочини з платіжними інструментами та сервісами.

 • Перехід до API взаємодії Exchange-online та систем членів ЄМА. Підключення 100% членів та учасників ПС до використання Crime Check-online.
 • Розробка, пілотування та впровадження нових Exchange-online web-applications.
 • Перехід до виконання аусорсингової функції для Cert-NBU ( в разі підтвердження Національним банком відповідних попередніх планів).

4 ціль.Удосконалення взаємодії між співробітниками банків, патрульної поліції, кіберполіції і слідства при попередженні та розслідуванні злочинів із  платіжними інструментами та сервісами.

 • Затвердження Заступником МВС оновленого порядку взаємодії: Патрульної поліції — Кіберполіції – членів ЄМА для протидії відмивання коштів отриманіх злочинним шляхом, затримання платіжних шахраїв “на горячому”, реализації позасудового способу відшкодування коштів потерпілим особам – користувачам платіжних інструментів та сервісів.

5 ціль.Підвищення поінформованості прокурорів та судів про схеми здійснення злочинів із платіжними картами й у банкоматах і формування рекомендацій із кваліфікації злочинів із платіжними картами й у банкоматах. Підтримка та розвиток Investigate-online (CyberWiki), заохочення її використання співробітниками судово-прокурорської системи та НПУ.

 

 

Напрямок: розвиток конкуренції та розширення #cashless та кредитної активності учасників ринку.

6 ціль. забезпечити рівні умови конкуренції серед банків та ліквідувати інститут уповноважених банків із виплати зарплати, пенсій, військової пенсії, соціальних виплат, виплат переселенцям.

 • Сприяти відміні або перегляду: Постанови від 22 вересня 2016 р. № 662 “Деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ”.
 • Сприяти, розробці, вдосконаленню, прийняттю Парламентом: Законопроекту № 2287а-1 (руйнація зарплатної монополії), або альтернативного законопроекту (законопроектів).

7 ціль.забезпечити рівні умови конкуренції між банками та іншими учасниками ринку.

 • Сприяти, розробці, вдосконаленню, прийняттю Парламентом: Законопроекту (№ 1675 (використання електронних грошей СПД на єдиному податку), або альтернативного законопроекту (законопроектів), Законопроекту №5361-Д (розширення прав учасників платіжного ринку, запровадження в Україні принципів Платіжної директиви ЄС (PSD2)  або альтернативного законопроекту (законопроектів).

8 ціль.забезпечити не дискримінаційні умови здійснення еквайрингу, емісії платіжних інструментів та кредитування в Україні.

 • Сприяння НЕ прийняттю Парламентом / НБУ: 
  1. Проекту Закону №6573 від 09.06.2017 “Про внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» щодо комісійної винагороди під час здійснення еквайрингу”.
  2. Проекту Постанови НБУ про Кредитний реєстр.
 • Сприяти розробленню та прийняття нормативних актів або зміни до Законів, які убезпечать:
  1. Використання рісайклінгових ПТКС;
  2. Екскроу рахунки для забезпечення гарантії остаточності розрахунків;
  3. Облік несанкціонованих овердрафтів;
  4. Договірне списання на всі випадки життя.