Епізод 09. Чéкай сайти!
#ЖабаГадюку #ШахрайГудбай
Забудь все, що ти знаєш про перевірку сайтів!
Усі ці довгі ґуґління і читання відгуків, пошуки whois-записів і дат реєстрації доменного імені та інших відомостей про сайт, – це вже у минулому! CheckMyLink зробить усе це за 2-3 секунди! Безкоштовно!
Твоє завдання, – скопіювати в CheckMyLink адресу підозрілого сайту і натиснути одну кнопку.
«А я не користуюсь підозрілими сайтами», – скажеш. Можливо, але, скоріше за все, ти помиляєшся!
Кожна людина регулярно, нічого не підозрюючи, потрапляє на підозрілі, стрьомні, дуже стрьомні і навіть відверто стрьомні сайти. Бо часто вони можуть виглядати дуже безпечно або взагалі повністю імітувати цілком пристойний сайт, платіжну систему чи онлайн-банк, наприклад.
Люди діляться на дві категорії, друже мій, на тих, хто уважно ставляться до своєї безпеки і перевіряє всі сайти, якщо йдеться про введення паролів, банківських реквізитів, СМС-кодів тощо, і на тих, хто рано чи пізно стає жертвами шахраїв.
Всяке може буть
Звісно, що зовсім не обов’язково, що ти станеш жертвою шахрайства на першому ж неперевіреному платіжному сайті. Може і пощастити. Але який сенс випробовувати долю, сподіваючись, що якось обійдеться. Це, як ходити вночі наосліп по неперевіреному саперами мінному полю і вірити, що все буде норм. Звісно, може пощастити і ти випадково обійдеш всі міни і розтяжки, але, вочевидь, краще спочатку викликати спеціалістів саперної справи.
CheckMyLink – це і є такий собі кібер-«сапер», який за 2-3 секунди визначить усі розставлені шахраями «міни».
Антишахрайський веб-сервіс CheckMyLink розроблено зусиллями провідних українських і міжнародних шахраєборців з метою захисту громадян від онлайн-шахрайства. Цей сервіс перевірить сайт, яким ти маєш намір скористатися, і дасть відповідь на запитання, чи не несе він загрозу фішингу чи іншого виду онлайн-шахрайства.
Введи адресу сайту, який хочеш перевірити, а CheckMyLink, використовуючи різні джерела інформації, чéкне його на наявність зловмисного програмного забезпечення, фішингу та шахрайства.
Але, ми, як завжди, нікого ні до чого не змушуємо.
Перевіряти чи не перевіряти, чéкати чи не чéкати, – кожен сам робить свій дорослий вибір.
Якщо хочеш перевірити сайт самостійно, то
1) Перевір вік та термін реєстрації сайта
В адресному рядку браузера введи: whois.com/whois/назва сайту і шукай дати Created і Expires. Якщо сайт було створено недавно та зареєстровано лише на 1 рік, – закривай його та шукай інший. – А краще користуйся відомими та перевіреними сайтами.
2) Перевір репутацію сайта
Поґуґли відгуки про сайт. Відсутність інформації про сайт в Інтернет або наявність негативних відгуків про шахрайство – промовиста ознака шахрайства.
3) ema.com.ua/blacklist
Перевір сайт на наявність в списку шахрайських сайтів
У ролях:
За кадром:
Завантажити Епізод 09
Інші епізоди:
[01] [02] [03] [04] [05] [06] [07] [08] [цей] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
і у Новій Соцмережі
#ЖабаГадюку – освітній проект Асоціації ЄМА. 2023 © Асоціація ЄМА
Антишахрайська онлайн-гра «Здолай шахрая». 2020-2023 © Асоціація ЄМА