Епізод 10. Друг чи n&#@q? – Як розпізнати!
#ЖабаГадюку #ШахрайГудбай
З метою «розводу» українських військових, n%#@qи-кібермародери використовують класичну шахрайську схему “Друг в біді”, створюючи копії сторінок наших захисників у фейсбук, беручи фотографії з їх відкритих акаунтів, і одразу ж просяться у друзі до справжніх друзів-побратимів цього військового.
Хтось з цих людей, отримавши такий запит «дружби» і побачивши знайоме ім’я та обличчя на світлині, на автоматі підтвердить запит, подумавши, що «всяке може буть». Буває ж, що люди втрачають акаунти або створюють запасні сторінки.
Після додавання у друзі, шахраї від імені цього військового пишуть усьому списку френдів повідомлення на кшталт: «Як ти? Що ти? Давно не бачились… У мене тут проблемка. Можеш позичити трохи грошей?» Ну, і номер картки, звісно.
Що робити?
Ніколи одразу не вір і не переказуй кошти, якщо знайомі або малознайомі друзі просять їх через повідомлення! Спочатку переконайся, що це, дійсно, саме та людина, а не шахрай!
Якщо просять гроші або починають детально розпитувати про подробиці життя чи служби, – не поспішай відповідати!
В усіх випадках – краще тобі самому зателефонувати цьому знайомому на номер, за яким спілкувалися раніше, і запитати голосом, він це пише чи не він. Також йому можна поставити таке запитання, на яке жодна інша людина, а тим більше шахрай, не знатиме відповіді. «Який позивний у кота сержанта другої роти?», наприклад. Якщо співрозмовник ухилятиметься від відповіді чи звинувачуватиме тебе у параної, – навіть не сумнівайся, – це 100% шахрай.
Якщо ж зателефонувати до друга за його номером не вийшло, – телефонуй тому, хто може точно прояснити ситуацію. Спільним знайомим, родичам цього друга або колегам чи побратимам.
Має насторожувати: прохання грошей і випитування інформації про службу, роботу, друзів тощо.
Варто пам’ятати і враховувати, що шахрай може не лише створити копію профілю у соцмережах, а й зламати чи «угнати» оригінальний акаунт.
Те саме стосується і мобільних номерів, про «угон» яких і всі подальші фінансові і нефінансові втрати детально описано у статті.
Щоб захистити від зламу свою сторінку у facebook – обов’язково встанови двофакторну.
А щоб не зламали твоїх друзів від твого імені, – радимо сховати із загального доступу в соцмережах список друзів і персональну інформацію.
І головне, – поділися зі своїми друзями прямо зараз цією інформацією!
Тільки так ми зупинимо наступ шахрайських n%#@qів і захистимо себе і наших дітей від шахрайства!
☠ шахраям!
У ролях:
За кадром:
Завантажити Епізод 10
Інші епізоди:
[01] [02] [03] [04] [05] [06] [07] [08] [09] [цей] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]
і у Новій Соцмережі
#ЖабаГадюку – освітній проект Асоціації ЄМА. 2023 © Асоціація ЄМА
Антишахрайська онлайн-гра «Здолай шахрая». 2020-2023 © Асоціація ЄМА