Global Payments Day’21 став потужним майданчиком для діалогу української та світової спільноти з питань відкритого банкінгу та відкритих фінансів
23 вересня 2021 року, в конференц-холі Оазис, пройшла третя міжнародна конференція Global Payments Day-2021, яку організувала Асоціація ЄМА в ідеологічному партнерстві з Кейт Щегловою, TOP50 Fintech Global, та за підтримки Mastercard.
В рамках конференції відбувся потужний діалог української та світової спільноти щодо шляхів і підходів до розбудови відкритого банкінгу та відкритих фінансів в Україні. Задля цього до участі в Global Payments Day були запрошені експерти з тематики глобальних платежів, відкритого банкінгу та електронної комерції з семи країн: України, Німеччини, Британії, Австралії, Польщі, Латвії та Литви. Аби охопити питання стратегічного та практичного характеру, для учасників заходу було задіяно дві сцени – традиційна з глобальних платежів та практично-освітня з питань відкритого банкінгу, на якій виступили експерти-практики із досвідом впровадження відкритого банкінгу в Європі та Австралії.
«Конференція Global Payments Day була створена з метою об’єднати професіоналів в сфері глобальних платежів та відкритих фінансів, і вже третій рік ми збираємося в колі однодумців та експертів, які безпосередньо розбудовують фінтех-ландшафт України. Задля цього, ми відслідковуємо ключові зміни у платіжній індустрії та екосистемі відкритих фінансів, залучаючи місцеву та світові громади, очолюючи трансформацію українського платіжного ринку в контексті глобальної парадигми відкритого банкінгу та відкритих фінансів», – зазначає Олександр Карпов, директор Асоціації ЄМА.
Спікерами конференції виступили представники платіжного дивізіону НБУ, на чолі з Заступником Голови Олексієм Шабаном, який разом з представниками індустрії (Monobank та Concord bank) прийняв участь в інтелектуальному батлі “Ера відкритого банкінгу: погляд Фінтех, банку і регулятора”. Доповідь щодо цифрових грошей центробанку, визначення їх місця в економічній екосистемі України також визвала жваву дискусію серед майже 300 учасників івенту.
На фото-учасники дискусійної панелі “Ера відкритого банкінгу: поглід фінтех, регулятору та банку. Інтелектуальний баттл.” Олексій Шабан (НБУ), Олена Соседка (NEOBANK), Олексій Путятін (monobank), модератори Олександр Карпов та Кейт Щеглова.
“Ідея конференції із самого зародження дотепер – відслідковувати глобальні тенденції та зміну парадигми світових фінансів і систем платежів. Ця галузь дуже швидко еволюціонує, як в розрізі традиційного платіжного ринку, так і його інноваційних стрімів – таких як DeFi (фінансові рішення на базі децентралізованих технологій). Всі роки проведення конференції ми спостерігали за динамікою цих стрімів, проте цього року хочеться відзначити підвищений інтерес до теми DeFi та CBDC, що говорить про входження в стадію зрілого розвитку ринку альтернативних технологій і Україна, яка прийняла закон про віртуальні активи, вже має законодавчий фундамент для подальшого розвитку відповідних напрямів, продуктів і рішень. Також, підсумовуючи результат дискусії-інтелектуального батлу з відкритого банкінгу, хочеться поділитися цікавими спостереженням. В той час, як інші країни проходили через поступові етапи впровадження відкритого банкінгу (спочатку – створення законодавчого поля і стандартів, а вже після – масштабування на звичайного користувача, причому, спочатку в розрізі фінансового ринку, а вже після – кроссекторально для інших ринків споживання; це те, що називають відкритими фінансами), в умовах розвинутого фінтех-ринку України скоріш за все відбуватиметься паралельне впровадження стандартів відкритого банкінгу і кроссекторальне поширення через розвиток відкритих фінансів. Так що у нас є чудова база і головне – перед очима помилки інших країн, кращий світовий досвід і ми можемо вибрати найефективніший шлях”, -зазначила Кейт Щеглова.
На фото: модератори та ведучі конференції Олександр Карпов та Кейт Щеглова.
Конференцію підтримали провідні фінтех-компанії та банки, для яких пріоритетом є розвиток відкритих фінансів в Україні. Платиновим партнером традиційно виступила компанія Mastercard, Генеральним партнером – TransferGo, Золотими партнерами – Golden Dimension, Adorsys, Sigma Software та TIETO EVRY, Techfin партнером – Concord bank, Платіжним партнером – компанія UAPAY. Також партнерами конференції стали UPC та ТАСКОМБАНК. Відео-стрім та відео-продакшн забезпечила компанія TV7Studio.
Окремо слід сказати, що в рамках конференції відбулась ключова подія в розрізі розвитку Open API Group, утвореної на базі ЄМА, а саме, до групи долучився новий потужний партнер – Асоціація Українських банків (АУБ). Президент АУБ Андрій Дубас та Олександр Карпов підписали Меморандум про співробітництво в напрямку розвитку відкритого банкінгу та відкритих фінансів в Україні. На сьогодні Open API Group вже підтримали такі світові спільноти як Open Banking Europe, Berlin Group, FAPI, а також українська фінансова спільнота – зокрема, Всеукраїнська Асоціація фінансових компаній, АУБ, Національна ассоціація кредитних спілок України, Блокчейн Асоціація України. На сьогодні членами Open API Group є більш 40 компаній та банків.
На фото – урочисте підписання Меморандум про співробітництво в напрямку розвитку відкритого банкінгу та відкритих фінансів в Україні.
Фіналом івенту стала урочиста церемонія нагородження Global Payments Day Awards, яку організатори вручають найбільш інноваційним компаніям та банкам, чиї професійні досягнення надихають учасників ринку. Отже, цього року вітаємо переможців в наступних номінаціях:
- НБУ – Законодавчий прорив року
- Open Banking Europe – Open banking Partnership року
- Adorsys – Open banking Expert року
- Golden Dimension – Open banking provider року
- Sigma – Fintech driver року
- Tieto – Open banking solution року
- Concord bank – Фінтех-екосистема року
- TransferGo – Crossborder solution року
- UAPAY – Techfin провайдер року
- Mastercard – Global Payments partner
На фото – Анастасія Фоменко, TransferGo, отримує нагороду в номінації Crossborder solution року.
На фото – Дмитро Сторожик, компанія Golden Dimension та Andre Achtstaetter, компанія Adorsys, отримують нагороди в номінаціях Open banking provider року та Open banking Expert року.
Ольга Василєва, НБУ, отримує нагороду в номінації Законодавчий прорив року.
Відео з докладами спікерів та церемонії нагородження можна подивитись на Youtube-каналі Асоціації ЄМА.
З програмою конференції можна ознайомитись на сторінці івенту.