ЄМА на Глобальному Конгресі Європейської Асоціації Безпечних Трансакцій
16 червня 2022 року в штаб-квартирі Європолу в Гаазі відбувся перший Глобальний Конгрес Європейської Асоціації Безпечних Трансакцій (EAST). Засідання пройшло в гібридному форматі, учасники мали можливість підключитися до роботи також і в онлайн режимі. Вперше після лютого 2020р. учасники Асоціації зустрілися в оффлайн, шість засідань проводилися в онлайн форматі.
Головував на засіданні Національний представник Великобританії Грехем Мотт (компанія LINK). Основною метою роботи учасників Асоціації є обмін інформацією про актуальні схеми платіжного та термінального шахрайства, як на глобальному, так і на регіональних та національних рівнях.
Україну на засіданні представляла Заступник Директора Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА – Олеся Данильченко. 10 років назад Асоціації ЄМА була прийнята до EAST в статусі Національного представника.
Огляди тенденцій шахрайства з перспективи правоохоронних органів були представлені Europol, Gulf Cooperation Council Police (GCCPOL) та United States Secret Service (USSS).
European Cybercrime Centre (EC3) Європолу представив оновлену версію Керівництва та рекомендацій щодо захисту банкоматів від логічних атак.
Презентація Organised Property Crime Unit Європолу була присвячена проблематиці фізичних атак в банкоматах в Європі. Слід зауважити, що Німеччина є незмінним лідером за кількістю фізичних атак протягом останніх 2х років.
Представник USSS представив огляд та тенденції кіберзлочинів в США за результатами аналітики Internet Crime Complaint Centre (IC3) ФБР.
Національні представники з компаній приватного сектору (25 країн) також підготували та представили свої звіти,так само як і глобальні представники HSBC and Worldline, які представили звіти для регіонів ASP та MENA.
Учасники обговорювали актуальні схем платіжного шахрайства, атак на банкомати та POS-термінали та заходи безпеки. В усіх країнах та регіонах найбільш актуальною проблемою залишається шахрайство із застосуванням методів соціальної інженерії. Підвищення обізнаності користувачів платіжних інструментів та платіжної інфраструктуру на думку учасників є ключовим інструментом протидії цьому глобальному явищу.
Звіти також були представлені лідерами експертних груп EAST:
- EAST Expert Group on All Terminal Fraud (EGAF)
- EAST Expert Group on ATM and ATS Physical Attacks (EGAP)
- EAST Expert Group on Payment and Transaction Fraud (EPTF)
За результатами інформації, представленої учасниками засідання, буде підготовлений EAST Fraud Update 2-2022,який буде доступний для Національних представників на сайті EAST. Наступне засідання заплановане на 5 жовтня 2022р.