ЄМА представила Україну на 50му засіданні EAST у Відні
12 лютого 2020 р. у Відні (Австрія) відбулось 50те Засідання Національних представників Європейської Асоціації Безпечних Транзакцій (European Association for Secure Transactions – EAST).
З червня 2020р. EAST змінює звичний формат роботи, заміняючи засідання Національних представників міжнародними Конгресами, що є відображенням стратегії глобалізацію EAST та її співпраці з країнами за межами Європи.
Перше засідання EAST відбулось в лютому 2004 року в Брюсселі (Бельгія), і протягом 16 років представники фінансових інститутів, профільних Асоціацій та процесингових компаній країн Європи збираються тричі на рік для обміну актуальною інформацією щодо банкоматного та платіжного шахрайства, досвідом мінімізації ризиків та взаємодії з правоохоронними органами.
Асоціація ЄМА приєдналась до EAST в 2012 і протягом 8 років має статус Національного представника України. Статус Національного представника в EAST може отримати лише організація, яка здійснює збір та підготовку статистичної та аналітичної звітності щодо платіжного та банкоматного шахрайства в своїй країні. В Україні це – Асоціація ЄМА.
Тричі на рік напередодні засідань Національних представників ми готуємо для EAST Country Crime Update, кожні півроку – Payment Terminal Crime Report, а від європейських колег отримуємо актуальну інформаціє про нові схеми та різновиди платіжного та банкоматного шахрайства в їх країнах.
В Європі є ряд країн, громадяни яких найчастіше згадаються в зв’язку з причетністю до платіжного шахрайства чи злочинів в банкоматах. На превеликий жаль, за останні роки Україна потрапила до їх числа. Крім тих осіб, які свідомо йдуть на кримінальні правопорушення в країнах ЄС, є й такі громадяни, які своїми несвідомими діями стають посібниками злочинців у відмивання коштів отриманих від кіберзлочинів.
Такі громадяни відкривають на своє ім’я платіжні картки в банках України та передають їх за винагороду третім особам або отримують винагороду за отримання товарів, придбаних кіберзлочинцями в Інтернет з використання крадених реквізитів платіжних карток.
В 2019 році Асоціація ЄМА в черговий раз підтримала Інформаційну кампанію #dontbeamule ЕС3 Europol з метою підвищення обізнаності громадян України відносно ознак вербування злочинцями «грошових мулів». Ставши «грошовим мулом», людина отримує зіпсовану фінансову репутацію та стає об’єктом кримінальних розслідувань.
Бережіть себе та свою фінансову репутацію замолоду!