Меморандум взаємодії Асоціації ЄМА та Кіберполіції підписано!
Вчора, 10 червня 2020 р. відбулося урочисте підписання оновленого Меморандуму взаємодії Асоціації ЄМА та Департаменту Кіберполіції України.
У заході взяли участь керівник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Гринчак та директор Асоціації «ЄМА» Олександр Карпов, інші представники Департаменту та Асоціації. В додатках до нового Меморандуму – узгоджені алгоритми взаємодії банків та Кіберполіції при виявленні шахрайства в банкоматах, платіжних терміналах, інтернет, в системах дистанційного банківського обслуговування та з використанням методів соціальної інженерії.
Попередній документ, який узгоджував співпрацю між Асоціацією та Кіберполіцією – Порядок взаємодії банків-членів Асоціації ЄМА та Департаменту, був підписаний в липні 2011р. і не враховував актуальних на сьогодні аспектів взаємодії. “Сподіваємось, що підписанням цього Меморандуму ми змогли вийти на новий рівень взаємодії, яка полягає в швидкому та ефективному реагуванні на інциденти, пов’язані з платіжним шахрайством та кіберзлочинами у фінансовій сфері”, зазначив Директор Асоціації «ЄМА» Олександр Карпов після підписання документу. “Для мінімізації актуальних ризиків, Асоціація здійснює постійну модернізацію міжбанківської системи протидії шахрайству Exchange-online та її поступове перетворення на Anti-Fraud Hub. В системі вже функціонують API-модуль для опрацювання запитів від Кіберополіції Crime-check online, сервіс внесення та перевірки ідентифікаторів шахрайських операцій – БД «Інциденти». В розробці та пілотному запуску – міжбанківські сервіси Cardholder Verification, метою якого є унеможливлення отримання шахраями он-лайн кредитів за викраденими персональними даними громадян та Check IMSI, метою якого є попередження шахрайства з крадіжкам фінансових номерів клієнтів банків, які теж працюватимуть за API.”
Заначені сервіси впроваджувалися пізніше, ніж в 2011 році було підписано попередній меморандум. Отже їх спільне використання банками та Кіберполіцією потребувало оновлення порядку взаємодії. Крім того, з моменту створення Кіберполіція пройшла відповідні етапи зростання і на сьогодні очікує від банків та профільних галузевих організацій сучасних форм обміну інформацією та оновленого механізму узгодження та використання схем співпраці. “З врахуванням діджиталізації життя українців та фінансових послуг посилена взаємодія приватного та державного секторів стає запорукою належної протидії кібершахрайствам та відмиванню коштів із використання фінансових сервісів та платіжних інструментів”, підкреслив Олександр Карпов.