Міжнародне співробітництво ЄМА. Підсумки першого півріччя 2024
Міжнародне співробітництво ЄМА. Підсумки першого півріччя 2024
Один з вагомих напрямків діяльності Асоціації – міжнародна співпраця с сфері протидії платіжному шахрайству та фінансово мотивованим кіберзлочинам, допомога правоохоронним органам в розслідуваннях міжнародних кіберзлочинів.
З 2012 року Асоціація є Національним представником України в Європейський Асоціації з безпечних трансакцій ( European Association for Secure Transactions – EAST), а з 2016 – в групі радників з фінансових сервісів Європейського центру боротьби з кіберзлочиністю Європолу (Advisory Group on Financial Services of European Cybercrime Center (EC3) Europol) . В цій статті вашій увазі представлено огляд основних подій за цим напрямком діяльності Асоціації в першому півріччі 2024.
7 лютого заступник Директора Олеся Данильченко представляла Україну на 6му Глобальному Конгресі EAST у Франкфурті, де представила аналітичний огляд тенденцій розвитку платіжного та банкоматного шахрайства в Україні.
З нагоди 20 річчя створення EAST та в знак подяки за постійну підтримку України подарувала Директору Європейської Асоціації сувенірний державний прапор України.
15-16 лютого на запрошення організаторів заступник Директора Олеся Данильченко представила Українську міжбанківську Асоціацію членів платіжних систем ЄМА на 2-му Саміті “Future of Ukraine” в Стокгольмі та прийняла участь в панельній дискусії “CYBER SECURITY: EXCHANGE OF EXPERIENCE AND GOOD EXAMPLES”.
Саміт був присвячений широкому колу питань щодо відбудови та розвитку України, тому на запит Державної Служби Спеціального Транспорту України, представники якої не змогли взяти участь в Саміті, була представлена інформація про гуманітарну розмінувальну діяльність Служби, що в подальшому дозволило встановити робочі контакти з іноземними фондами інвесторами для реалізації спільних проектів в цій сфері.
29 лютого заступник Директора Олеся Данильченко на запрошення партнера Асоціації компанії ISSP долучилась із доповіддю на тему “Тенденції та досвід протидії платіжному шахрайству в Україні та Європі” до вебінару для банків Узбекистану та Казахстану.
18 квітня в штаб-квартирі Європолу в Гаазі Заступник Директора Асоціації Олеся Данильченко прийняла участь в засіданні групи радників з фінансових сервісів (AGFS) EC3 Europol, до складу якої входить з березня 2016 р.
Засідання було присвячено питанням розслідування випадків фішингу, як організованих кіберзлочинів, який розвиваються як бізнес за моделлю Phishing—as-a Service, та питанням підвищення обізнаності громадян
Мандати представництва організацій в Групі Радників ЕС3 Європолу переглядаються кожні 2 роки.
30 квітня отримано підтвердження від Європейського Центру боротьби з Кіберзлочинністю Європолу про продовження повноважень представництва України в групі радників з фінансових сервісів.
11 та 12 червня заступниця Директора, Керівник ФБР і К Олеся Данильченко представляла Україну на 7th EAST Global Congress. Стратегічна сесія EAST (European Association for Secure Transactions) та засідання Конгресу пройшли в штаб-квартирі Європолу в Гаазі. Традиційно національні представники країн представили актуальні огляди тенденцій банкоматного та онлайн шахрайства. Найбільш дискусійною темою цього засідання стало питання збору репрезентативної актуальної статистики по онлайн шахрайству по кожній із країн- учасниць EAST
18 та 19 червня заступниця Директора, Керівник ФБР і К Олеся Данильченко на запрошення Європейського центру боротьби з кіберзлочинністю віртуально прийняла участь в 1st EC3 Cyber Innovation Forum 2024. Захід пройшов в гібридному форматі із оффлайн частиною в штаб-квартирі Європолу. Це новий для Європолу захід, метою якого є об’єднання представників правоохоронних органів, державного та приватного секторів, дослідницьких інституцій для обміну знаннями, експертизою та досвідом, щоб виявити ті інноваційні підходи та рішення, які дозволять правоохоронним органам Європи в розбудові їх спроможності в попередженні, виявленні та розслідуванні кіберзлочинів.
20 червня Асоціацією ЄМА спільно з чеськими партнерами – компанією ThreatMark проведено вебінар Ukrainian Fraud Summit 2024, на якому колеги з ThreatMark поділилися успіхами з боротьбі з фішинговими сайтами та передовими ноу-хау в цій сфері. В вебінарі прийняли участь понад 100 фахівців підрозділів антифроду банків Чехії, України та Молдови.