Неринкове регулювання ставки інтерчейндж: ризики та загрози для банків та клієнтів
2 грудня о 10:00 директор Асоціації ЄМА, Олександр Карпов, взяв участь в круглому столі на тему: «Неринкове регулювання ставки інтерчейндж: ризики та загрози для банківської системи», який провів Фінансовий клуб.
Нагадаємо, що депутати в жовтні подали законопроекти № 4178 і № 4178-1, якими запропоновано знизити комісію за еквайринг до 0,5-1,4%, а комісію інтерчейндж, що входить до неї – до 0,3-0,9%. Під час дискусії банкіри та експерти ще раз наголосили на ризиках та наслідках регулювання евайрингової комісії для України. “Якщо парламент заборонить банкам заробляти на комісіях торговців, вони будуть змушені відмовитися від дотаційних продуктів для клієнтів, таких як безкоштовні платіжні картки. «Ми звикли до того, що у нас більше 10 млн дебетових карт безкоштовні. В Європі після зниження інтерчейндж зникли з ринку пропозиції по безкоштовному обслуговуванню карт. Скільки карта може коштувати у нас? Від 100 грн. Заготівлю, яка коштує 50 грн., треба ще персоналізувати, доставити, обслужити, тощо», – сказав Олександр Карпов. «У Європі вартість обслуговування кредитної карти підвищилася до 60 євро. Будь-хто може перемножити і зрозуміти, скільки це буде коштувати в Україні. У них кількість карт в обігу впала на 20%. Якщо ви раніше використовували дві – три карти, то зараз будете прив’язані до вашого зарплатного банку з однією стандартною, найпростішою картою», – змалював пан Карпов перспективи українців. Крім того, в Європі транскордонні операції, тобто будь-які платежі за кордон, подорожчали на 30%. «Якщо ми все це хочемо, депутати можуть приймати всі що завгодно», – вважає директор Асоціації ЄМА.
В дискусії прийняли участь:
• Олексій Шабан, заступник голови НБУ;
• Віра Платонова, старша віцепрезидентка Visa в країнах СНД і Південно-Східної Європи;
• Петр Крумханзл, голова правління ПриватБанку;
• Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку;
• Себастіан Рубай, заступник голови правління ПУМБ;
• Олег Гороховський, співзасновник проекту “Монобанк”;
• Олексій Пузняк, директор департаменту продуктів для приватних клієнтів Райффайзен Банку Аваль.
Модератором круглого столу виступив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний.
Ознайомитись з повними матеріалами круглого столу, а також з записом онлайн зустрічі можна на на сайті Фінансового клубу, за посиланнями нижче.
Стоимость эквайринга в Украине снижается без вмешательства государства
Торговцам придется покупать POS-терминалы за свой счет
Бесплатные платежные карты могут исчезнуть в Украине
Крупные торговцы лоббируют снижение межбанковской комиссии в ущерб рынку
Матеріал підготовлено на основі публікацій Фінансового клубу