Новини платіжного ринку від ЄМА
Відкритий банкінг в Україні рухається вперед. Національний банк схвалив першу фазу, активно розробляються нові функціонали, а ми запрошуємо всіх долучитися до створення майбутнього фінансових послуг! Про цю та інші новини ви можете прочитати в “Новинах платіжного ринку від ЄМА”, де ми двічі на місяць публікуємо коротку вижимку головних новин платіжної індустрії, щоб ви не пропустили нічого важливого
#ті_самі_підсумки
GR, PR ТА КОРПОРАТИВНІ КОМУНІКАЦІЇ
1. На регулярних зустрічах підгрупи з розробки специфікацій Open API Group закінчується опрацювання специфікація MVP 2 (виписка по рахунках, до 30 днів).
2. 2 вересня 2024 р. отримано лист Національного банку про схвалення специфікації для проведення MVP 0.
3. 6 вересня 2024 р. отримано лист Національного банку про ознайомлення учасників ринку з першою частиною технічної специфікації для MVP відкритого банкінгу та рекомендаціями долучитися до тестування.
4. 6 вересня 2024 р. за результатами робочої групи до направлено лист до НБУ про сприйняття та підтримку ринком переважної більшості положень проекту нової редакції Положення про посилену автентифікацію (SCA), а також для розгляду та врахування Національним банком – пропозиції до проекту на 8 сторінках.
5. Команда OPЄN API GROUP та OPEN API HUB продовжує зустрічі з технічними та бізнесовими командами учасників ЄМА, які планують прискорити розгортання рішення для відкритого банкінгу. Телефонуйте 0503116721, [email protected] для призначення зустрічі.
6. 10 вересня відбулась нарада щодо підвищення ефективності виявлення дропів та запровадження Р2Р-ліміту 150 тис.грн, в який прийняло участь 160+ учасників.
7. 11 вересня Олександр Карпов, директор Асоціації ЄМА, прийняв участь в конференції Power Payments Meetup, організованій ProMoney, де виступив з доповіддю. Переглянути відеозапис можна за посиланням
8. Нагадуємо, що завтра, 18 вересня відбудеться безкоштовний вебінар на тему: “Рішення для надавачів та споживачів API відкритого банкінгу від Open API Hub”. Реєстрація відкрита до 10-00 завтра. Запрошуємо всіх, кого цікавить майбутнє українського банкінгу.
ANTIFRAUD ДЛЯ ГРОМАДЯН
1. Постами Школи Кібербезпеки ЄМА на тему платіжної безпеки протягом першої половини вересня 2024 року охоплено 38 549 громадян України.
ANTIFRAUD ДЛЯ ЧЛЕНІВ ЄМА ТА ДЕРЖАВИ
1. 5 вересня в гостинному офісі компанії UAPAY проведено засідання Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів. Засідання пройшло в гібридному форматі за підтримки компанії Visa.
2. 6 вересня Заступниця Директора, Керівник ФБР і К Олеся Данильченко прийняла участь в Установчих зустрічах двох досліджень, які проводяться KPMG для Міністерства Цифрової Трансформації України: 1)системи кіберврядування в Україні та 2) використання хмарних технологій для державного управління в Україні.
3. 9 та 16 вересня Заступниця Директора, Керівник ФБР і К Олеся Данильченко прийняла участь в робочих групах дослідження Digital Resilience, яке проводиться World Bank в Україні.
4. Продовжується підготовка та реєстрація на міжгалузеву мультивендорну конференцію ЄМА з кібербезпеки – SOC DAY Ukraine 2024. !Зареєстровано понад 150 учасників. Залишилось менше 20 квитків!
5. На запит Міністерства Цифрової Трансформації України надаються консультації з питань євроінтеграції за напрямком кібербезпеки.
6. Члени ЄМА продовжують використовувати сервіси AntiFraud HUB для попередження та розслідування шахрайств в платіжній та кредитній сферах.
Fraud Payments Tracker
Fraud Payments Tracker – сервіс відслідковування та блокування несанкціонованих переказів
- 12 організаціями відправлено 959 алертів на загальну суму 14,4 млн. грн.
- розподіл по типам шахрайства
- 13,5 хв. – середній час опрацювання алертів
- 35 тис. грн. повернуто потерпілим клієнтам Моно та Ощадбанку
- більше ніж 186 тис. грн. доступні для повернення клієнтам Моно, Ощадбанку, Укргазбанку та Укрсиббанку
Mobile Check
Mobile Check – універсальний сервіс верифікації (3 в 1) заміни sim-карток за номерами Vodafone, lifecell та Kyivstar, що має API та web-інтерфейси та враховує заміни фізичних sim-карток на e-sim-та в зворотньому напрямку. Сервіс працює без абонплат.
- 754 високоризикованих заміни sim-карток виявлено користувачами сервісу
- 0,32 сек. – середній час верифікації
Crime Check Online
Crime Check Online 2:00 – нова версія сервісу взаємодії банків та фінансових установ з Кіберполіцією щодо підтвердження інформації про отримувачів неналежних переказів згідно заяв потерпілих
-
отримано 2 693 запити по карткам 34 емітентів
-
93,7 % – відсоток опрацьованих запитів (наданих відповідей та відхилених запитів)
-
середній час опрацювання запиту – 10,45 годин
-
проведено робочу зустріч за участю Укргазбанк, Сенсбанк, ПУМБ, А-Банк та Моно щодо обміну досвідом автоматизації обробки запитів
CardHolder Verification
CardHolder Verification – сервіс верифікації власника картки, що дозволяє встановити відповідність власника картки заявленим даним
- надаються консультації емітентам щодо використання механізму верифікації для можливості не застосовувати ліміт 150 тис. для Р2Р-переказів
- 276 невідповідності власника картки виявлено завдяки сервісу
- більше ніж 1 млн. 600 тис. грн. потенційних втрат від шахрайства попереджено
- 0,9 сек. – середній час верифікації
Сервіс “БД Інциденти”
Сервіс “БД Інциденти” – база підтверджених випадків шахрайства
-
15 організаціями зареєстровано 1 069 інцидентів
-
11 719 перевірок підтвердили наявність негативу, що дозволило 29 організації-члену ЄМА попередити шахрайство
- 2 банкам надавались консультації щодо використання API для перевірок негативу та реєстрації інцидентів
Автоматизація боротьби з шахрайством підвищує ефективність роботи учасників платіжного ринку. Приєднуйтесь до Асоціації та використовуйте сервіси ЄМА!
Доброго та безпечного вересня!
Команда ЄМА