Open Finance & Payments Summit – перша українська конференція з відкритого банкінгу! Підсумки і подяки
14 листопада 2024 року ми провели Open Finance & Payments Summit 2024 – першу і єдину міжнародну конференцію в Україні, присвячену відкритому банкінгу і відкритим фінансам! Це було по-справжньому неймовірно! Нам вдалось зібрати на сцені і в залі Unit City 270+ учасників оффлайн, 60+ учасників онлайн з України та Європи!
На сцені великого залу Unit Verse виступили більше 20-ти найкращих експертів в сфері сучасного платіжного бізнесу, лідери змін, які чекають на банківський ринок України вже в наступному році.
Представники Національного банку України, заступник Голови НБУ Олексій Шабан та заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга Василєва під час своїх виступів говорили про те, як регулювати відкриту екосистему. Пан Олексій Шабан зокрема зазначив, що відкритий банкінг – це лише перший крок до відкритих фінансів, до побудови великої екосистеми цифрової держави, в якій поєднуються державні реєстри, державні сервіси й сервіси, які надають мерчанти, а також надавачі платіжних послуг. Тому треба пам’ятати, що така екосистема – це не тільки можливості, але й великі виклики, зокрема для питань безпеки. Адже йдеться про захист даних і коштів клієнтів та безпеку фінансової системи країни загалом. Своєю чергою Ольга Василєва окреслила ключові завдання регулятора у впровадженні відкритого банкінгу, підкресливши, що основна мета – створення зручної та безпечної екосистеми для користувачів платіжних послуг. Для цього НБУ має забезпечити ринок прозорими регуляціями, які дозволять учасникам екосистеми ефективно працювати й одночасно підтримувати інноваційний розвиток.
Директор Асоціації ЄМА та засновник Open API Group Олександр Карпов та Провідний аналітик з інформаційних технологій у Райффайзен Банк та teamlead підгрупи з розробки специфікацій Олена Зюзіна виступили зі спільною презентацією про роботу Open API Group, поділились досягненнями групи за останній рік і представили амбітні плани та ініціативи, які допоможуть розвивати відкриті API в майбутньому.
Ігор Герасько, Директор з продажів, Payoneer, CEE, презентував доповідь про інфраструктурні платіжні інструменти для українського e-Commerce та B2B бізнесу і про рішення, які пропонує екосистема Payoneer для вирішення актуальних бізнес-питань.
Іван Степанець, директор з інновацій компанії iPAY.ua, виступив з доповіддю “Мій банк” – українська інновація в глобальному тренді Pay by Bank”, де розповів про впровадження Pay by bank, яким був закордонний досвід такої інновації, в чому її унікальність та актуальність для українського ринку.
Перед гостями конференції виступив один з архітекторів Berlin Group, стандарти якої Україна адаптує та впроваджує для функціонування відкритого банкінгу. Wijnand Machielse, European Markets Director at SRC Security Research & Consulting, Berlin Group editor, презентував доповідь на тему “API, які працюють на вас: Стратегії комерційних послуг у відкритих фінансах”. В його виступі було розглянуто, як API можуть стати ключовими інструментами для банків і компаній в фінансовому секторі, стратегії інтеграції відкритих фінансів, переваги для бізнесу, а також приклади успішних реалізацій, що сприяють покращенню клієнтського досвіду та ефективності послуг.
Ольга Левандовська, менеджер продуктів, експерт з відкритого банкінгу та керівник напрямку з розвитку компетенцій компанії GD Next, представила світ рішень Open API Hub – платформу, яка пропонує сервіси та рішення, які допоможуть швидко та ефективно відкрити доступ до фінансових і платіжних даних клієнтів, зʼєднати учасників екосистеми Відкритого Банкінгу та відчути переваги і можливості відкритих фінансів. Раніше ми писали про те, що Асоціація ЄМА та україно-швейцарська компанія GD Next презентували Open API HUB – технологічний фундамент для розвитку відкритого банкінгу в Україні.
Анжела Кашперук, Віцепрезидентка з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові, підготувала доповідь про Драйвери та тренди цифрової екосистеми і відкритих фінансів.
Експерти з TietoEVRY дослідили важливе питання: платежі A2A проти карткових платежів — хто виграє? Вадим Ламов, Product Owner within TietoEVRY, проаналізував переваги кожного з платіжних методів, та в своїй доповіді висвітлив останні тенденції та обговорив майбутнє індустрії платежів у Європі та Україні.
Тетяна Ніколенко, Deputy CEO та співзасновниця компанії PayForce, розповіла нашим гостям про повнофункціональне рішення «Віддалена ідентифікація для юридичних осіб» яке сприяє швидкому та безпечному залученню клієнтів дистанційно та підвищує ефективність роботи, а отже – відкриває нові можливості для банків і фінансових установ.
Рустам Валітов та Іван Рудницький з компанії Bakotech підготували виступ на дуже важливу тему, яку не можна ігнорувати при розмовах про екосистему відкритого банкінгу та відкритих фінансів. Їх доповідь “Захист публічних АРІ. Як Cloudflare мінімізує ризики” розкрила всі важливі аспекти безпеки даних та інструментів для їх захисту.
Перед гостями конференції також виступив представник Amazon Web Services, а саме пан Жюльєн Дефоссе, який підготував цікаву доповідь на тему “Від концепції відкритих фінансів до моделі екосистемного банкінгу: аналіз еволюції відкритості у банківській діяльності!”
Звичайно, не можна не розказати про захоплюючі панельні дискусії, які завжди викликають зацікавленість у гостей і спікерів наших бізнес-заходів. Одна з них – “Open Banking MVP: від мрії до реальності! Рецепти успіху від українських фінансових акул” зібрала на сцені провідних експертів, які реалізують MVP відкритого банкінгу вже сьогодні: Аліна Боброва (ПУМБ), Марія Гнутова (ПриватБанк), Олена Зюзіна (Райффайзен Банк), Олена Ковтун (UKRSIBBANK), Іван Степанець (iPay.ua), Валентин Березін (GD Next).
Фінальним акордом конференції стала панельна дискусія “Візія майбутнього: Як відкриті фінанси формують більш справедливу та ефективну економіку”. Панель ентузіастів, які змінюють світ”. Що таке відкриті фінанси в 10 словах? Чи дійсно відкриті фінанси несуть більше ризиків, ніж традиційний банкінг? Які ключові кроки та стратегії необхідні для успішного запуску екосистеми відкритих фінансів в Україні? На ці та інші питання відповідали учасники дискусії: Ольга Василєва (НБУ), Олександр Лапко (RozetkaPay), Рустам Валітов (Bakotech) та Олександр Карпов (Асоціація ЄМА та Open API Group). Модератором дискусії виступила Лідія Єременко , Head of PR PSP Platon.
Щиро дякуємо всім учасникам цієї неймовірної події – гостям конференції, нашим партнерам – компаніям Mastercard , Bakotech, Tietoevry , IPay.ua – Онлайн платежі , Amazon Web Services , Payoneer , GD Next, Open API HUB, PayForce , Platon! Дякуємо всім шановним спікерам за те, що зробили цю подію успішною і неповторною! Щоб згадати, яким був цей день – пропонуємо переглянути дуже крутий підсумковий ролик від наших технічних партнерів Tv7.studio! І чекаємо вас на наших майбутніх івентах!