Payments Revolution 2020: Ідеальний Шторм – підсумки XX Конференції з платіжного бізнесу
30 липня 2020 року в конференц-холі Оазис (Ультрамарин) пройшла ювілейна, 20-та конференція, присвячена розвитку платіжних технологій, безготівкових розрахунків і регулювання фінансового ринку.
В цьому році назва її виявилась як ніколи актуальною та вдалою: Payments Revolution 2020: Ідеальний Шторм. З огляду на те, що в період жорсткого карантину проведення масових заходів було неможливим, ця конференція стала першим офф-лайновим івентом у фінансовій сфері, і не можна не відзначити пожвавлення та неприхованого ентузіазму присутніх, пов’язаного з можливістю нарешті наживо поспілкуватися з колегами, поділитися найголовнішими новинами і обговорити хвилюючі теми.
Конференцію традиційно відкрив Директор Асоціації ЄМА Олександр Карпов, і після привітального слова він відразу перейшов до своєї доповіді на тему регулювання ставок IRF і MSF під провокаційною назвою «Відпуститі неможна Регулювати!». Олександр окреслив основні проблемні питання і запропонував своє бачення оптимального виходу з ситуації, а саме – плавне зниження ставки interchange до розумної межі, який би влаштував і банки, і представників рітейлу.
Сергій Сінченко, СОО компанії Moneyveo, виступив з доповіддю на популярну тему діджіталізаціі бізнес-процесів: «Digital marathon – досвід Moneyveo Впровадження Digital-стратегії». Особливо аудиторію зацікавив досвід компанії переведення співробітників на віддалену форму роботи під час строгого карантину в період Covid-епідемії.
Наступним сцену зайняв харизматичний оратор, добре відомий нашої аудиторії – Денис Салун, Директор з розвитку бізнесу компанії Card technology and system. Продовживши тему віддаленої роботи в умовах карантину, Денис не забув і про головну теми своєї доповіді та розповів про останні розробки в сфері еквайрінгових рішень: «Сучасні системи и технології для обслуговування безконтактних платежів. Використання технології Tap on Phone в Україні».
Анастасія Шевченко, генеральний менеджер компанії Lugera в Україні, бажаний гість найкращіх бізнес-конференцій і яскравий спікер, поділилася з учасниками конференції своїм дослідженням на тему «Необанкі на карантині». Сергій Макаренко, Заступник керівника Бізнесу співробітніцтва з торгівельнімі підприємствами, ПриватБанк, продовжив тему з іншого боку – його доповідь «Готівка на карантині» остаточно підтвердила провідну роль ПриватБанку на ринку еквайрингу.
Після невеликої паузи учасники першого блоку конференції знов зібралися на сцені для панельної дискусії на тему: «Як це Було в Q2? Виклики, Реакції, тренди. Адекватність вісновків, зроблених учасниками та реакція на них спожівачів». Учасниками дискусії стали: Сергій Холод (НБУ), Олексій Пузняк (РБА), Володимир Москаленко (Ощадбанк), Андрій Гриценюк (Приватбанк), Артур Муравіцькій (Таскомбанк), Вадим Дівенок (Укрсиббанк). Експерти поділилися головними підсумками карантинного періоду, спостереженнями щодо поведінки клієнтів і вдалими рішеннями провідних гравців фінансового ринку. Модераторами дискусії стали Анастасія Шевченко і Олександр Карпов.
Після обідньої перерви почався другий блок конференції під назвою «Банки, пошти, телекоми, платіжні установи. Гравці та роли. Перша доповідь на тему «Цифрова трансформація фінансового сектору» представили учасникам відразу 2 спікера – Руслан Колодяжний, Wirex і Максим Глотов, Baker McKenzie. Колеги поділилися з аудиторією своїми думками з приводу використання нових технологій (хмарні рішення, AI, big data), про створення центру інновацій для драйву цифровий трансформації. Наступний експерт – Ганна Шарамко, консультант зовнішнього проектного офісу НБУ за підтримки ЄБРР, представила свою презентацію на тему «Діджіталізація та Віддалена ідентифікація 2020: результат гарний або треба більше?»
.
Після Ганни на сцену вийшов Дмитро Поліщук, який довгі роки працював в банках, а сьогодні очолює напрямок фінансового бізнесу головного поштового оператора країни – Укрпошти. Своєю доповіддю на тему «Поштовий банк в Україні: без панікі, ми Прийшли з миром!» він відкрив несподівані аспекти проблеми створення поштового банку на базі Укрпошти. Чому це так необхідно Україні, особливо регіонах і селах, і чому традиційним банкам не варто побоюватися конкуренції з боку Укрпошти. Дмитра змінив глава іншого крупного поштового оператора, Андрій Кривошапко, директор компанії Пост Фінанс, група компаній «Нова пошта», який розповів про синергію пошти та фінтеху.
Після невеликої перерви на каву на сцену вийшли представники різних учасників фінансового ринку для панельної дискусії на тему «Розвиток фінтеху – від політик и регуляцій до розбудови екосистеми». У дискусії взяли участь:
Сергій Шацький (НБУ), Андрій Гриценюк (Приватбанк), Андрій Вітренко (МОН України), Андрій Кривошапко (Пост Фінанс), Сергій Сочинський (Альфа банк Україна) та Михайло Дейнега (Payoneer). Модератором дискусії стала Кейт Щєглова, редакторка Future magazine, The Fintech Times, партнер Асоціації ЄМА з організації міжнародного форуму Global Payments Day. В ході дискусії були порушені наступні питання:
- Світова пандемія – можливість чи перешкода для розвитку фінтеху (досвід Україна-світ)
- Стійкі бізнес-моделі VS ринкова турбулентність
- Сучасний споживач та його потреби у інноваційних продуктах та сервісах
- Скорочення time to market – реалії та очікування
- Історії успішного виходу найбільших компаній із кризових ситуацій.
. .
Честь завершити конференцію випала нашій колезі, Раїсі Федоровскій, керівнику ЕМА Academy і Школи кібербезпеки, яка розповіла про запуск новітнього освітнього проекту «Здолай Шахрая». Це навчальна гра (доступна в десктопної версії або в смартфоні), в ході якої гравцям буде запропоновано зіткнутися з різноманітними шахрайськими схемами і спробувати вийти з них з перемогою, не втративши гроші або свої персональні дані. Проект стартує в серпні 2020 року, і Раїса розповіла гостям конференції про те, як стати ексклюзивним партнером гри і зробити свій внесок у підвищення фінансової грамотності юної аудиторії.
Ми ще раз дякуємо всім учасникам нашого заходу – спікерам і гостям, яки знайшли можливість та час, щоб розділити з нами радість від участі в цій важливій та цікавій події. Чекаємо з нетерпінням наступної зустрічі!