Вибухи банкоматів в Україні. Статистика та протидія.
За підсумками 1-го кварталу 2020 р. відбулось 19 фізичних атак на банкомати та платіжні термінали банків. Загалом, за останні 4 квартали в Україні зафіксовано 85 фізичних атак.
Під фізичними атаками згідно прийнятої міжнародної термінології розуміють такі дії зловмисників з пошкодження або викрадення банкоматів та ПТКС, метою яких є заволодіння касетами з грошовими купюрами.
Так, в 1-му кварталі 2020 року для отримання доступу до касет з грошима зловмисники в 10 випадках підірвали банкомати з використанням газоповітряної суміші, в 6 випадках – з використанням твердої вибухівки, а в 3х – викрали платіжні пристрої самообслуговування (ПТКС).
В середньому кожна успішно реалізована фізична атака на банкомат приносила зловмисникам 515 тис.грн., а на ПТКС – 60 тис.грн.
Регіони, яким віддавали перевагу зловмисники в 1-му кварталі 2020р. – Київська, Вінницька, Харківська та Запорізька області.
Крім викрадення коштів, фізичні атаки, як успішні, так і неуспішні, завдають суттєвих пошкоджень приміщенням, в яких розташовані банкомати.
Враховуючи тенденцію до зростання кількості вибухів банкоматів в країнах східної Європи. Асоціація ЄМА розробила та направила в банки України та регіону рекомендації по захисту банкоматів від вибухів. В основу рекомендацій покладений найкращий досвід з протидії вибухам банкоматів від експертів з Західної Європи та світу.
З питань отримання детальної статистичної інформації та інформаційного бюлетеня звертайтесь [email protected].