Робоча Нарада з питань безпеки розрахунків

26 липня 2018р. в Навчальному Центрі НБУ Асоціація ЄМА спільно з Департаментом платіжних систем та інноваційного розвитку Національного Банку України провели Робочу Нараду з питань безпеки розрахунків, в якій прийняли участь 116 фахівців із 48 українських банків, платіжних сервісів та мобільних операторів.

Засідання такого формату є звичними для банків – членів Асоціації, які з 2001р. щоквартально збираються для обговорення та вирішення актуальних питань протидії платіжним та кіберзлочинам на засіданнях Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів (ФБР і К)  та щоденно здійснюють обмін оперативною інформацією в системі Exchange-online .

Завдяки співпраці ЄМА та НБУ в липневому засіданні змогли прийняти участь також банки, які не входять до складу Асоціації. Нагадаємо, що попередня робоча нарада банків та НБУ з питань безпеки розрахунків на базі Навчального Центру НБУ проводилась за ініціативи Асоціації ЄМА 30 липня 2015.

В ході засідання 26 липня 2018р. Асоціацією ЄМА була представлена аналітична та статистична інформація про банкоматні злочини та платіжне шахрайство в Україні та Європі в першій половині 2018р. Інформація була підготовлена в використанням даних системи Exchange-online, European Association for Secure Transactions  та EC3 Europol.

Національним Банком України були представлені детальний аналіз фізичних атак на банкомати в 2017-2018 роках та аналіз скарг держателів платіжних карток, які зверталися до НБУ в 2018р. Департамент Кіберполіції поінформував учасників засідання про реалізовані в поточному році затримання злочинців при вчиненні злочинів в банкоматах та платіжних терміналах. Компанією Реноме-Смарт були представлені рекомендації по захисту банкоматів від логічних атак та порівняльний аналіз існуючих рішень.

Найзапекліші дискусії точилися після доповідей мобільного оператора lifecell та Першого Українського Міжнародного Банку, кожний з яких представляв  свій прогресивний досвід по організації своєчасного виявлення шахрайських мобільних номерів та банківських рахунків отримувачів несанкціонованих платежів з метою своєчасного  припинення шахрайських операцій та повернення коштів жертвам шахрайства.

Взагалі, тема    платіжного шахрайства, в т.ч. з використанням методів соціальної інженерії,  та його попередження є наразі найбільш актуальною для українського та європейського  платіжного ринку. В умовах, коли  стрімкий розвиток технологій постійно  випереджає нормативне регулювання найбільш ефективним стають обмін найкращим досвідом мінімізації ризиків  та ефективні робочі контакти учасників ринку.

Наступний найближчий  захід Асоціації –  Digital&Security Cashless Day, 27 вересня 2018р. 

Наступне засідання Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів відбудеться в  листопаді 2018р.

Вам также будет интересно:

Глава ЕС3 Europol Стивен Вилсон продлил представительство ЕМА в группе советников

Digital&Security Cashless Day 2018 — конференция EMA

Финансовый номер

Девушка, можно ваш телефончик?

Заседание

Регулювання платіжного бізнесу та фінансового моніторингу в Україні