#15 Бер Викрадайло
«Карфаген має бути зруйнований», – казали римляи.
А ми кажемо «ПІН-код на СІМ-ку має бути восьмизначним!»
Крадіжка телефонів: перевстановлення SIM-картки
Сумна статистика каже, що більшість людей мають ПІН-код на телефоні 1111 або 0000, а майже уся решта – якийсь інший чотиризначний. Мало хто знає, ПІН-код до СІМ-ки може бути і більш надійним та захищеним від зламу, – восьмизначним.
Пароль, FaceID та відбиток пальця
Не варто плутати захист СІМ-ки з відбитком пальця, паролем чи FaceID!
Злочинці крадуть телефони, які, як здається їхнім господарям, надійно захищені паролем, фейсом чи пальцем. Але СІМ-ку з телефона дістати – справа на 5 секунд. Після чого шахрай встановить вашу СІМ-ку, введе 1111 або 0000 і активує її вже на своєму телефоні.
Наступним кроком злодія буде вхід до Інтернет-банку жертви. Логін – це номер телефона, а «забутий» пароль змінюється на новий, який надійде від банку вже на телефон шахрая. Що буде далі, – самі можете уявити.
Як захиститися:
- Пам’ятайте: що надійний пароль допоможе захистити ваші файли та фото, що зберігаються на телефоні від сторонніх очей, а складний ПІН-код – надійно захистить вашу СІМ-ку від зловмисників!
- Восьмизначний ПІН-код, де цифри йдуть не поспіль і не повторюються, – найкращий варіант для захисту СІМ-картки! Щоб підібрати його злочинцям знадобляться роки.
- Не забувайте і про додатковий захист – FaceID або відбиток пальця. Складний пароль, разом з FaceID або відбитком пальця, утворять надійну захисну пару, чого не буде, якщо використовувати їх окремо.
Корисні посилання:
Здолай шахрая, Бер Викрадайло