#02 Холідей Фродович
Короткострокова оренда житла (будинку або квартири), квитки на літак чи поїзд, на концерти, у театри чи навіть у кіно та й усе, що пов’язано з відпусткою або короткими розважальними поїздками, – усе це може бути шахрайським.
Holiday Fraud & Ticket Fraud
Транспортні квитки
Підробити сайт, створити копію легального продавця квитків, яка буде відрізнятися лише одним символом в адресі, – не проблема для шахрая. Проблема під час посадки на літак чи потяг виникне у покупця, якщо, перейшовши на перший ліпший сайт в Інтернеті, кинеться бронювати квитки за вигідною ціною. Зекономивши на квитках, під час посадки пасажир виявить, що квиток фальшивий, або рейсу такого взагалі не існує.
Перш ніж купувати або бронювати квитки на літак або потяг… – переконайтеся, що робите це на справжньому сайті справжнього оператора.
Бронювання житла
Видурювання коштів під виглядом бронювання житла. І не тільки у Карпатах або влітку на морі, – це може бути будь-яке місто чи містечко в Україні чи за її межами. Роблячи копії справжніх об’яв справжніх господарів (не обов’язково у тому ж місті), шахраї просять орендаторів перерахувати їм на картку передоплату-бронь за одну добу або більше. Після отримання передоплати зникають.
Тому, перш ніж «кидати бронь на картку», ретельно перевірте господаря, його телефон та ім’я на інших сайтах. Перевірте адресу самого житла через Google Map, бо часто буває, що шахраї використовують неіснуючі адреси.
Звертайте увагу і на акаунти господарів, турфірм чи пансіонатів у соцмережах. Як давно існує акаунт? Яка кількість коментарів, і чи не однотипні вони, мов під копірку написані? Хто ці люди, які залишили відгуки, чи схожі вони на реальних людей, а не на фейкові акаунти?
Квитки на концерти
Обман і видурювання коштів відбувається під виглядом онлайн-сервісів з продажу квитків на концерти (як правило, на відомих зарубіжних виконавців). Купивши квиток на такому шахрайському сайті, ви отримаєте на пошту підроблений квиток із підробленим штрих-кодом і дізнаєтеся про обман, лише прийшовши на сам концерт.
Як захиститися:
- Не купуйте квитки на невідомих ресурсах, – тільки на сайтах офіційних квиткових операторів.
- Перевіряйте вік та термін реєстрації сайту за допомогою сервісу Whois (якщо сайт створено нещодавно та лише на 1 рік, – будьте додатково обачні і підозрілі).
- Перевіряйте асортимент – на шахрайських сайтах він зазвичай обмежений, а на справжніх, офіційних сайтах – квитки продаються на сотні подій одночасно.
- На радощах не викладайте придбаний квиток в соцмережах до початку концерту. Якщо це зробити хоча б на 30 секунд, – 99% ймовірності, що він буде скопійований, і ви можете не потрапити на концерт.
Корисні посилання:
Не «оплачивайте» отпуск мошенникам!
Виды мошенничества при аренде квартиры – как не стать жертвой
Здолай шахрая, Холідей Фродович, Holiday Fraud, шахрайство з орендою, шахрайство з китками