#25 Няшка Поповняшка
Кожен може, поповнюючи собі або комусь мобільний номер, випадково помилитися на 1 цифру і відправити кошти невідомому щасливчику. Але шахраї роблять це навмисно. Причому навіть без реального поповнення.
Псевдо-поповнення мобільного рахунку
Починається все з несподіванки. Вам надходить SMS про те, що ваш мобільний рахунок поповнений на 100 гривень. Не встигаєте ви здивуватися, як вам телефонують з невідомого номера і невідомий абонент схвильованим голосом починає вам пояснювати, що випадково, забувши одягнути окуляри, помилився на одну цифру і відправив усі свої останні пенсійні грошики на ваш телефон, а хотів лише своїй єдиній і любій онучці, яка сама самісінька десь посеред великого міста, мобілку поповнити…
«Звісно ви не повернете, але що ж їй тепер, бідній, робити?» – закінчує вступну промову незнайомець.
Після такої промови абсолютна більшість людей, не довго думаючи або взагалі не думаючи, ще й з вибаченнями і запевненнями у власній порядності, одразу ж відправить ці кошти назад. Точніше не ці кошти назад, а просто поповнить на 100 гривень номер незнайомця. І будуть неправі. Бо думати таки треба!
Перше, що ви маєте зробити у цій ситуації, – перевірити баланс вашого мобільного рахунку. Переконатися, а чи справді вам його поповнили, перевіривши свій баланс (*111# – у Київстар та Лайф або *101# – Водафон).
Реального поповнення не було!
Справа у тому, що SMS про поповнення вам надійшло зі звичайного невідомого номера, з номера шахрая, а усі справжні повідомлення про поповнення мобільного рахунку надходять лише з сервісного номера вашого мобільного оператора. Хоча і сервісний номер мобільного оператора можна підмінити, але це – інша цікава історія, ознайомитися з якою можна, здолавши щахрая Покращений Джі (#37)
Як захиститися:
- Перш ніж повертати гроші, потрібно спочатку переконатися, що поповнення рахунку дійсно було, перевіривши свій баланс (*111# – у Київстар та Лайф або *101# – Водафон).
Корисні посилання:
Здолай шахрая, Няшка Поповняшка, соціальна інженерія