#43 Шахрай Тюрінга
Тест Тюрінга — тест, створений у 1950 року задля визначення здатності машини проявляти інтелектуально обумовлену поведінку, що тотожна до поведінки людини і яку неможливо відрізнити від поведінки людини. Ідею запропоновав Алан Тюрінг у статті «Обчислювальні машини та розум».
Фейкові банківські боти
У стандартній інтерпретації на підставі відповідей на питання людина має визначити, з ким він розмовляє: з людиною чи з комп’ютерною програмою. Завдання комп’ютерної програми — ввести людину в оману, змусивши зробити неправильний вибір.
У нашій інтерпретації, завдання людини, звичайного громадянина, користувача банківських послуг, визначити, з чим він має справу: зі справжнім банківським ботом чи з шахрайським. Завдання шахрайського бота очевидне.
Шахрайський бот прикидатиметься не шахрайським, спокушатиме вас призами і бонусами, робитиме все, щоб ви провалили цей тест, але в решті решт, – він все одно зробить те, чого ніколи, за жодних умов не зробить справжній банківський бот. Шахрайський бот спитає ваш CVV2/CVC2-код.
CVV2/CVC2-код банківські чат-боти не запитують!
Як захиститися:
Пам’ятайте: щоб зробити операцію через чат-бот вашого банку, вам, як правило, потрібно повідомити йому ваш мобільний телефон, номер та термін дії вашої картки, а також одноразовий пароль, який прийде на ваш телефон.
Банківські чат-боти НІКОЛИ не запитують CVV2/CVC2-код!
Ось і вся наука.
Корисні посилання:
@MastercardConcierge_bott в Черном Списке ЕМА!
Здолай шахрая, Шахрай Тьюрінга, фішинг