Підсумки квартального засідання Форуму безпеки розрахунківз платіжними інструментами та кредитами 25 травня 2018р.

25 травня 2018р. в Комітеті ВРУ з питань банків та банківської діяльності відбулось щоквартальне за результатами 1-го кварталу 2018р. засідання Форуму безпеки розрахунків з платіжними інструментами та кредитами (ФБР і К) Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем „ЄМА”.

В роботі засідання прийняли участь 82 фахівці з моніторингу платіжних та кредитних ризиків, економічної, платіжної та інформаційної безпеки із 39 банків, Національного банку України, Департаменту боротьби з кіберзлочинністю НПУ України, компаній LifeCell, Реноме-Смарт, платіжних сервісів Global Money, EasyPay та Portmone.

В ході засідання були підведені аналітичні та організаційні підсумки міжбанківської протидії платіжному шахрайству за період січень-квітень 2018р.

В Україні вже четвертий рік поспіль найбільша кількість випадків платіжного шахрайства здійснюється в середовищі Card-Not-Present та з використанням методів соціальної інженерії.

Серед нових тенденцій першого кварталу — розміщення шахрайських мобільних додатків типу «Універсальний банкінг» на GooglePlay, проведення шахрайських опитувань та розіграшів Iphone X від імені операторів мобільного зв’язку та логістичних операторів, що мають позитивну репутацію та довіру населення.

Також слід відзначити тенденцію до зростання кількості дзвінків шахраїв із застосуванням методів психологічного впливу  (вішинг) співробітникам банків  та корпоративних банківських клієнтів – так званий CEO-fraud, який є дуже розповсюдженим в західних  країнах.  

В банкоматних злочинах також були зафіксовані новітні тенденції, частина яких є подібною до тенденцій  в країнах Європи, а частина – до тенденцій в країнах Латинської Америки.

Зокрема, обговорювались актуальні види логічних атак на банкомати типу «прямий диспенс», нового різновиду Transaction Reversal Fraud, який базується на шахрайських маніпуляціях з картрідером банкомату.

В системах дистанційного банківського обслуговування протягом останніх років спостерігається невисокий рівень платіжних злочинів.  Протягом першого кварталу  2018 р. банками були зафіксовані лише поодинокі випадки.

При розрахунках платіжними картками в  POS терміналах  торговельно-сервісних підприємств України не було зафіксовано жодного випадку платіжного шахрайства. Всі зафіксовані випадки шахрайства з картками українських емітентів здійснювалися в POS терміналах  ТСП торговельно-сервісних підприємств Європи та США. 

 Важливий внесок в роботу Форуму зробили представники оператору мобільного зв’язку Lifecell, Приватбанку та Global Money,  завдяки конструктивній участі яких  учасники  отримали змогу  вдосконалити  механізм блокування номерів телефонів, з яких   здійснюються масові шахрайські розсилки та дзвінки, та платіжних карток, на які здійснюються несанкціоновані перекази.

За результатами засідання учасниками були  визначені пріоритетні напрямки роботи на наступний період, сумісні ефективні заходи щодо покращення міжвідомчого обміну оперативною інформацією про платіжні злочини та їх учасників.

Матеріали засідання доступні для банків-членів та учасників Асоціації в системі міжбанківського обміну інформацією „Exchange-online».

Вам также будет интересно:

Шахраї телефонують, надсилають СМС і електронні листи

Шахраї пропонують вкласти гроші з великим зиском…

ЕМА на мероприятиях месяца кибербезопасности в Лондоне

Europol-Press-Release

Не піддавайтесь на кіберпровокації: тримайте цифрове життя під контролем!