Підсумки 2018р.: Прес-брифінг та Засідання Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів.
29 січня 2019р. в Конференц-залі Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності по вул.Липській, 3 відбулись дві вагомі події, присвячені підведенню Асоціацією ЄМА та її партнерами підсумків протидії платіжному та банкоматному шахрайству в Україні в 2018р.
О 10:00 розпочався прес-брифінг, в якому прийняли участь 26 представників із 20 ЗМІ, в т.ч. 5 провідних телеканалів.
Відкрив прес-брифінг Директор Асоціації ЄМА Олександр Карпов інформацією про результати соціологічного дослідження, проведеного в 2018р на замовлення ЄМА компанією GFK, щодо рівня обізнаності громадян про методи захисту від платіжного та банкоматного шахрайства.
Владислав Дикий, Національний Банк України, представив інформацію про показники розвитку ринку платіжних карток в Україні в 2018р. та статистичні данні щодо шахрайства за 1-ше півріччя 2018р.
Олеся Данильченко, Асоціація ЄМА, доповнила попередніх спікерів статистичною та аналітичною інформацією за 2018р. про тенденції платіжного та банкоматного шахрайства, спрямованого на Держателів платіжних карток.
Євген Даценко, Департамент Кіберполіції, поінформував учасників прес-брифінгу про результати роботи Департаменту за напрямком протидії злочинам в платіжних системах в 2018 р. та про актуальні кіберзагрози.
Заключна частина прес-брифінгу була присвячена питанням підвищення рівня обізнаності Держателів платіжних карток.
Раїса Федоровська, Асоціація ЄМА, поінформувала про освітні ініціативи реалізовані Асоціацією в 2018р. – навчальний проект «Гуманний фішинг», антишахрайський серіал Black Squirell та підтримку інформаційної кампанії #CyberScams EC3 Europol в Україні.
Віктор Кос, ПриватБанк, озвучив дієві поради та рекомендації клієнтам банків щодо правил безпечного використання фінансових телефонів та безпечних покупок в Інтернет.
На завершення представникам ЗМІ була надана можливість задати питання спікерам та ознайомитись із зразками шахрайського обладнання, вилученого на банкоматах.
Матеріали прес-брифінгу доступні тут.
По завершенню прес-брифінгу о 12:00 розпочалось закрите засідання Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів (ФБР і К), в якому прийняли участь 77 представників з 4 банків, 4 платіжних сервісів, Українського Процесингового Центру, Процесингового Центру Укркарт, Реноме-Смарт, Київстар, Нової Пошти (Форпост), Укрпошти та Департаменту Кіберполіції.
Перша частина засідання була присвячена підсумкам та аналізу загроз, спрямованих на банкомати, а друга – протидії платіжному шахрайству в Інтернет та соціальній інженерії. На обговорення в форматі круглого столу було винесено питання взаємодії фінансового сектору та мобільних операторів. Приємно відзначити, що всі учасники діалогу мають конструктивний настрій по налагодженню ефективної взаємодії з метою протидії кібершахрайству.
На завершення засідання пам’ятними подарунками були відзначені співробітники банків, які зробили найвагоміший внесок в роботу міжбанківської системи обміну інформацією про інциденти платіжного шахрайства Exchange-online в 2018р. – Дарія Мезенцева (Укрсиббанк), Наталія Машковцева (ПриватБанк), Олена Чічко (Таскомбанк), Дмитро Тодоренко (Укразбанк) та Олександр Пекшеєв (Банк Південний).
Аналітичні звіти за результатами 2018р. доступні в профільних розділах системи Exchange-online.
Ми вдячні за їх підготовку аналітикам Олександру Люшньову (АльфаБанк) та Олександру Конопату (Ощадбанк), а Вячеславу Федотенко (НБУ) та Василю Юрику (Ощадбанк) за допомогу в зборі та підготовці статистичних даних.
Наступна зустріч провідних фахівців з протидії платіжним кіберзлочинам за участю закордонних колег відбудеться на міжнародній Конференції XIX Payments&XII Security EMA Conference.