Підсумки платіжного та банкоматного шахрайства в 1-му півріччі 2019р.
Перевипуски шахраями SIM-карток фінансових номерів телефонів клієнтів банків, зростання кількості фізичних атак на банкомати, не оприлюднені в ЗМІ обставини затримання зловмисника, що встановлював скімінгові пристрої на банкоматах Одеси, ризики платіжного шахрайства, пов’язані із переходом банків на міжнародний стандарт нумерації рахунків IBAN – ці та інші питання обговорювали на 72-му засіданні Форуму безпеки Розрахунків та Кредитів (ФБР і К) фахівці з ризик-менеджменту та банківської безпеки 19 українських банків та 7 компаній, що працюють в сфері безпеки, безготівкових розрахунків та кредитів, спільно з фахівцями Національного Банку України та Департаменту Кіберполіції НПУ.
Характерною відмінною рисою всіх засідань ФБР і К є створення невимушеної робочої атмосфери, в якій учасники відверто діляться інформацією про найактуальніші схеми шахрайства та проблемні питання. В такому форматі підведення аналітичних та статистичних підсумків платіжного та банкоматного шахрайства за 1-ше півріччя 2019 р. перетворилося на захопливе знаходження та розташування загублених шматочків пазла та детективне розслідування.
Відчувши потужний синергетичний ефект та спільне розуміння проблематики, учасники продовжували обговорення проблемних питань і під час обідньої перерви, адже навіть щоденний обмін інформацією в міжбанківській системі обміну antifraud інформацією “Exchange-online”, не замінює особистого спілкування, заради якого учасники зібралися не лише з Києва, а й зі Львова, Одеси, Дніпра, Чернігова та Черкас.
Реалізація місії ФБР і К – координація заходів колективної безпеки безготівкових розрахунків була б не повною без обговорення планів на майбутнє. Тому друга половина засідання була присвячена планам на 2-гу половину 2019 року за напрямками – підвищення обізнаності громадян, створення EMA Anti-fraud hub, міжвідомче та міжнародне співробітництво. Зокрема, був представлений порядок взаємодії з Громадською спілкою «Ініціатива чисте небо».
Презентації за всіма напрямками шахрайства доступні для членів Асоціації в системі “Exchange-online”.
Представникам ЗМІ підсумкова статистична інформація щодо платіжного та банкоматного шахрайства за 1-ше півріччя 2019р. та коментарі можуть бути надані за індивідуальними запитами на адресу [email protected].
Проведення наступного засідання ФБР і К заплановане на останній тиждень листопада 2019р. в партнерстві з Національним Банком України на базі учбового центру НБУ.