Підсумки платіжного та банкоматного шахрайства в 2019р.
Банки, мікрофінансові сервіси, інтернет-магазини та мобільні оператори пропонують громадянам зручні та високоякісні послуги дистанційного обслуговування. На жаль, ці послуги приваблюють і кіберзлочинців, які вигадують нові та модифікують існуючі схеми шахрайства.
Як розпізнати шахрайство в Інтернет, захистити себе та не стати черговою жертвою шахрайства на прес-брифінгу Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем «ЄМА» за підсумками 2019р. розповіли керівник EMA Academy Раїса Федоровська, начальник відділу по боротьбі з шахрайством Таскомбанку Світлана Денисенко, головний експерт з протидії кіберзлочинам ПУМБ Олександр Савченко, керівник департаменту обслуговування клієнтів OLX.com Ігор Сироватко та технічний директор компанії Moneyveo Алекс Банасевич. Участь в прес-брифінгу взяли 27 журналістів – представників 8 ТРК та 11 Інтернет-видань. Представникам ЗМІ також були представлені ефективні рекомендації по захисту від традиційних видів банкоматного шахрайства, спрямованого на громадян – скімінг та кеш-трепінг. Традиційно найбільш безпечними для розрахунків платіжними картками в Україні залишаються платіжні термінали.
Після завершення 2х годинного прес-брифінгу в Конференц-залі комітету ВРУ з питань фінансових сервісів розпочалось 74- е закрите засідання Форуму безпеки розрахунків та кредитів (ФБР і К). В ньому прийняли участь 86 експертів – представники 26 банків, 6 кредитно-платіжних сервісів, 3 основних операторів стільникового зв’язку, найбільшого сервісу оголошень в Україні Olx.ua та найбільшого постачальника банкоматів в Україні Wincor Diebold. Учасники засідання підвели підсумки заходів, спрямованих на протидію кіберзлочинам та узгодили спільні напрямки роботи на наступний період. Традиційно до обговорення були запрошені представники Департаменту платіжних систем та інновацій, Грошового обігу НБУ та профільні фахівці Департаменту Кіберполіції НПУ. Вперше до такого формату роботи приєднався НДКЕЦ НПУ.
На закритій частині засідання обговорювали проблематику захисту банкоматів від вибухів, зростання кількості шахрайських та фішингових сайтів, застосування кіберзлочинцями технологій підміни банківських номерів для здійснення дзвінків клієнтам банків та підміни альфа-номерів для відправлення клієнтам шахрайських SMS-повідомлень.
Презентації за всіма напрямками шахрайства доступні для членів Асоціації в системі “Exchange-online”.
Представникам ЗМІ підсумкова статистична інформація щодо платіжного та банкоматного шахрайства за 2019р. р. та коментарі можуть бути надані за індивідуальними запитами на адресу [email protected].
Проведення наступного засідання ФБР і К заплановане на останній тиждень травня 2020р.