Актуальні питання безпеки платежів та платіжної інфраструктури на засіданні ФБР і К 23 травня 2019.
Численні зустрічі Асоціації ЄМА та банків з Vodafone в зв’язку з стрімким зростанням платіжного шахрайства із віддаленою заміною SIM-карток фінансових номерів телефонів передплачених абонентів мобільного зв’язку, семінар по роботі в системі Exchange-online для співробітників Київського регіонального Управління Департаменту Кіберполіції, XII Східноєвропейська Конференція ЄМА з кібербезпеки та протидії платіжному шахрайству, адаптація для експертів Східноєвропейських країн термінології EAST щодо шахрайства в банкоматах та терміналах, участь в об’єднаному засіданні груп радників ЕС3 Europol в Гаазі, адаптація для громадян України матеріалів інформаційної кампанії EC3 Europol #NoMoreRansom, участь в 47 засіданні EAST в Лісабоні та ще багато інших заходів з колективної безпеки були проведені Асоціацією ЄМА та нашими банками після останнього засідання Форуму Безпеки Розрахунків та Кредитів 29 січня 2019р.
Тим не менше на черговому щоквартальному засіданні Форуму Безпеки Розрахунків та кредитів 23 травня 2019р. ми зосередились не на них, а на вирішенні найбільш нагальних та гострих проблем платіжного шахрайства, на обговоренні та прийнятті колегіальних рішень щодо перспективних ініціатив та проектів. Традиційно засідання пройшло в Конференц-залі Комітету Верховної Ради України за участі фахівців з безпеки та ризик-менеджменту 22 українських банків, 3 найбільших платіжних сервісів Portmone, EasyPay, UaPay, лідера он-лайн кредитування Moneyveo, мобільних операторів LifeCell та Vodafone, лідера в сервісі та безпеці банкоматів Diebold Nixdorf в Україні РеномеСмарт, за підтримки наших партнерів – Національного Банку України та Департаменту Кіберполіції України.
Підвівши статистичний та аналітичний підсумок тенденцій платіжного шахрайства та злочинів в банкоматах в Україні в 1 кварталі 2019 р., учасники перейшли до обговорення конкретних проблемних питань – логічних атак на банкомати модельного ряду NCR SelfServ, прозорих пластикових та поліетиленових скіммінгових вставок в банкомати та нові форм-фактори ПІН-камер, збільшення кількості фізичних атак на банкомати, схем шахрайства «Кредитовий сліп та реверсал», різноманітних схем шахрайства з віддаленої заміною SIM -карток тощо.
Після нетвокінгу під час обідньої перерви перейшли до обговорення збільшення кількості судових позовів клієнтів – Держателів платіжних карток до банків та ініціативи НБУ о внесенню змін до 705 Постанови НБУ. Найзапекліша дискусія точилась навколо ряду запропонованих змін, які на думку НБУ спрямовані на захист прав споживачів, а на думку експертів з безпеки – на створення сприятливих умов для шахрайства неблагонадійних Держателів платіжних карток. За результатами обговорення було прийнято рішення про підготовку банками та Асоціацією пропозицій до запропонованої редакції 705 Постанови НБУ та доцільність проведення зустрічі представників безпеки банків із спеціалістами профільного департаменту НБУ для обґрунтування своєї позиції.
Серед нових ініціатив був представлений реалізований Vodafone Україна проект MobileID, та концепт проекту створення на базі Exchange-online Асоціації ЄМА міжбанківського та міжвідомчого анти-фрод хабу. Закінчили засідання на позитивній ноті – вирішивши протестувати до наступного засідання функціонал нових SIM-карток Vodafone із функціональністю підтвердження платежів за технологією MobileID та створити робочу групу для детальної колегіальної розробки концепції функціоналу антифрод хабу.
До нових зустрічей на засіданнях ФБР і К! Наступне засідання за результатами першого півріччя 2019р. відбудеться наприкінці липня.